Tinder is niet meer weg te denken en op dit moment zelfs de populairste dating-app die er bestaat. Sommige singles gebruiken de datingapp om een serieuze relatie te vinden, andere singles zoeken alleen een lekkere seksdate of vinden het gewoon leuk om een beetje te swipen tussen als die kiekjes.
Bevestiging zoeken
Toch wil iedereen leuk gevonden worden. “Zowel mannen als vrouwen gaan op zoek naar bevestiging via de app, maar dat doen ze op verschillende manieren”, aldus professor Werd Aretz van de Fresenius Hogeschool in Keulen. Zij ontdekte door eigen onderzoek dat vrouwen hun matches meer zien als een emotionele bevestiging, terwijl mannen hun bevestiging halen uit het aantal seksuele contacten dat ze scoren via Tinder.
Liegen
Om de buit binnen te halen liegt bijna iedereen wel een beetje op de dating-app. We doen ons graag iets mooier, beter, leuker voor dan we zijn. Daarom liegen we bijvoorbeeld over onze interesses, maar vooral over onze leeftijd en gewicht. De meeste fanatieke daters hebben het dan ook weleens meegemaakt: de profielfoto blijkt jaren oud en je date is inmiddels toch wel een stukje dikker en grijzer geworden.