Liefdesverdriet heftiger voor vrouwVrouwen zijn na een verbroken relatie toch duidelijk het zwakkere geslacht. De dames hebben twee keer zoveel kans om na een break-up in een depressie te raken en krijgen ook vaker en sneller lichamelijke klachten. Dat blijkt uit onderzoek van Gert ter Horst, hoogleraar neurobiologie van psychiatrische stoornissen van het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).
Ter Horst wilde onderzoeken hoe “een gezond brein verandert in een ziek brein”. Door middel van mri-scans onderzocht hij de hersenactiviteiten van tientallen mannen en vooral jonge vrouwen (18-25 jaar) die nog maar kort en wat langer liefdesverdriet hebben. Belangrijke conclusie: Het brein van vrouwen gaat anders met de problematiek om.
Duidelijk is dat vrouwen meer “lijden” dan mannen door liefdesverdriet. “Vrouwen scoren hoger op de depressieschaal. Ze kunnen moeilijker accepteren dat een relatie ten einde is.” Bovendien gaat de omgeving er niet altijd goed mee om. “Liefdesverdriet wordt nogal eens weggelachen”, meent Ter Horst. “Vind een nieuw vriendje en klaar! Maar liefdesverdriet is een serieus probleem en meer dan het woord 'luddevedu' suggereert.”